08.01.2011

Monografia Szklarskiej Poręby

Za przyzwoleniem jednego z Autorów publikuję dzisiaj już projekt okładki wydawnictwa, jakiego jeszcze w takim zakresie nie było. "Szklarska Poręba - Monografia historyczna", a właściwie STEREO-grafia, bowiem Autorów jest dwóch, i to próby najwyższej: Ivo Łaborewicz gwarantuje, że odpowiednie zasoby archiwów jeleniogórskich przetrzepane zostały do najgłębszych otchłani, natomiast nazwisko Przemka Wiatera daje rękojmię, że nie pominięto w publikacji żadnych istotnych wydarzeń i postaci. 
Wydawcą dzieła jest Związek Gmin Karkonoskich, oficyna Ad-Rem zajęła się stroną techniczną, a książka na dniach ma trafić do drukarni, więc należy spodziewać się, że już w lutym ujrzymy ją na półkach. Przemek poinformował mnie również, że oprócz obszernych partii tekstowych w dość grubaśnym tomie nie zabraknie ilustracji, także takich, które jeszcze nigdy nie były publikowane.
Uzbrajam się więc w cierpliwość! Obu Autorom serdecznie gratuluję!


To ostatni (być może końcowy) projekt okładki książki. 

3 lutego 2011 r.: Uzupełnienie via Przemek Wiater (vide "Komentarze" pod postem): Sporządzony został indeks nazwisk. Ilustracji (w większości dotychczas niepublikowanych) będzie około 150 na około 540 stronach monografii.

3 komentarze:

 1. Cudnie! Podświadomie większą wiarygodność i szczerość przekazu przypisujemy tym, którzy pisząc o czymś, są z tematem nie tyle teoretycznie zaznajomieni, co znają go do szpiku kości; przechodząc ulicą z powyższej okładki kilka razy dziennie, z wielką ciekawością zajrzę do księgarni po prawej i nabędę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że już rozpoczynam odliczanie do momentu, kiedy książka ta trafi do mojej domowej biblioteczki. Po lekturze "Walonowie u Ducha Gór" z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę pana Przemysława Wiatera :) Przesyłam rowerowo-turystyczne pozdrowienia z Łodzi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnie korekty.
  Sporządzony został indeks nazwisk. Ilustracji (w większości dotychczas niepublikowanych) będzie około 150 na około 540 stronach monografii.

  OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters