27.04.2011

I ty możesz zostać wesołym POGANINEM!

Spośród dziesiątek (jeśli nie setek) imprez, które odbywać się będą w Kotlinie Jeleniogórskiej i jej otoczeniu najbliższym w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2011 r., chciałbym tu zasygnalizować dwie dla mnie szczególne. Zaznaczam, że ze względów światopoglądowych wyłączam wszelkie wydarzenia, związane z wynoszeniem przez kościół rzymsko-katolicki pewnego Bardzo Zacnego Człowieka na ołtarze. Bo chociaż sam nie uczestniczę w życiu tego (ani żadnego innego) kościoła, to - mimo wielu krytycznych głosów na całym świecie na temat beatyfikacji - uważam, że takie uhonorowanie Jana Pawła II jest jak najbardziej zasadne (z punktu widzenia Wiernych i Hierarchów kościoła, a także nieagresywnych agnostyków, do których śmiem się zaliczyć).


1. DOM CARLA I GERHARTA HAUPTMANNÓW, Szklarska Poręba Średnia


A dnia następnego od godz. 17.00: "Pogańska Majówka". W programie: bajania i opowieści z Karkonoszy i Gór Izerskich, pieczenie podpłomyków i inne smaczne dania dawnej kuchni. Wszystko w oprawie średniowiecznej muzyki  grupy Cornu Cervi.


2. STACJA TURYSTYCZNA ORLE w Górach Izerskich1 komentarz:

  1. Pogaństwo w Szklarskiej Porębie, hmmm... Ciekawe co na to nijaki Ryszard N., znany, szklarskoporębiański (?) obrońca ludzkości przed sektami, co to w gestach Owsiaka szatana widział, nie wspominając o przegranym procesie z niejakim Nergalem...

    OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters