04.06.2009

Wang, fontanna w pergoli i euro-parlamentarzyści

Tym razem krótki przegląd prasy - trochę śmieszny, trochę niepokojący
W TVP Info informacja o pękającym murze oporowym, okalającym cmentarz Świątyni Wang:
Stan muru pogarsza się każdej zimy, a każda większa ulewa wymywa szczeliny między głazami. Powstała ekspertyza, z której wynika, że należy natychmiast przeprowadzić naprawę muru, aby nie doprowadzić do jego zawalenia. Jednocześnie trzeba usunąć zagrożenie, jakie ten mur stanowi dla masy turystów, które przychodzą zwiedzać kościół Wang. Parafia Wang nie ma miliona złotych na odbudowę muru. Bezskutecznie starała się o pieniądze w ramach z Regionalnego Programu Operacyjnego.
W 'Gazecie Wrocławskiej' notatka o fontannie na pergoli przed Halą Stulecia (niegdyś Hala Ludowa). Zaciekawiły mnie następujące kwestie:
Wodne pokazy z laserami, dymem i muzyką będzie można podziwiać jeszcze przez cały najbliższy weekend - zawsze po zmroku (w ciągu dnia fontanna też będzie czynna, ale będzie już mniej efektowna). Po weekendzie w pełnej krasie wodotrysk ma działać tylko przy wyjątkowych okazjach, kilka razy do roku. Najbliższą będzie najprawdopodobniej święto Wrocławia. Co stanie się z wodotryskiem od poniedziałku? - Na pewno będzie mniej efektownie niż dziś - przyznaje Mieczysław Popławski z Zarządu Zieleni Miejskiej. - Strumień wody będzie mniejszy, a muzyka będzie leciała z głośników tylko o pełnych godzinach - dodaje. Prawdopodobnie fontanna będzie działała od godz. 8 do 23, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Podobnie jak dotycząca ogrodzenia fontanny i pergoli oraz pobierania ewentualnej opłaty za wstęp. Bilety mogą zostać wprowadzone w przyszłym roku.
Poniżej animacja, przedstawiająca działanie tego cudu techniki za 10 milionów (w których uwzględniono remont samej pergoli) [korekta: Radio Wrocław podało, że "to cudo techniki kosztowało 20 milionów złotych"]:
PS: W Gazecie Wrocławskiej zdjęcia z imprezy (jak się okazało - niezbyt odpowiedzialnie zorganizowanej przez Urząd Miasta)
I jeszcze rysunek Mleczki, wyjaśniający to niezwykłe "parcie na europarlament" wszystkich tych pajaców-niedorajdów (Kamiński, Krzaklewski, Libertasy różnej maści itp.):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flagi

free counters