21.04.2009

Mroźne kwietniowe poranki

Zamiast oficjalnej prognozy pogody:
Łąki w Strupicach (znanych również jako Zabobrze, dzielnica-sypialnia Jeleniej Góry) we wtorek o godzinie 5.00 rano: na trawach zaległ przymrozek, na termometrze przy gruncie minus 3 stopnie. Jednak w ciągu dnia będzie znowu gorąco - do 18°C w cieniu i nieomal 30°C w słońcu.
A w górach jeszcze śniegu moc...
O dobrą pogodę proszę na 3 maja! Wówczas bowiem w godzinach od 12.00 do 19.00 na terenie przypałacowego parku w Wojanowie (a także w pałacowych wnętrzach) odbędzie się
III WOJANOWSKI PIKNIK MAJOWY
Przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin: - Festiwal Orkiestr Dętych i Big Bandów – wystąpią najbardziej znane orkiestry Dolnego Śląska. - Wycieczki objazdowe Doliną Pałaców i Ogrodów – m.in.: Paulinum, Pałac Staniszów, Pałac Łomnica, Pałac Wojanów. Dla chętnych przeprawa promowa przez Bóbr z Łomnicy do Wojanowa. Odjazd z Pałacu Paulinum w godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00,15.00, 16.00; Koszt: Dorośli 10,00 zł /os, dzieci do lat 12 – 5,00 zł/os. * * W cenę wliczone także kiełbaska i napój ( piwo lub sok ) w Pałacu Wojanów - Wyśmienite potrawy z grilla. - Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych (m.in. ścianka wspinaczkowa, strzelnica paintballowa). - Przejażdżki bryczką i jazda konna.
Najważniejszym punktem programu jest moim zdaniem owa "wycieczka objazdowa": to smutne, jak niewielu Mieszkańców Jeleniej Góry i okolic, a także turystów, zdaje sobie sprawę z tego, że w naszej Małej Ojczyźnie znajduje się tyle wspaniałości architektonicznych i historycznych. Malkontenci twierdzić będą uparcie, że to "nie polskie", że "pruskie", a nawet "poaustriackie"... I co z tego? Czyż mimo to nie jest piękne? A wszystkim, którzy nie "załapią" się na wycieczkę objazdową - polecam z całego serca wizytę w Parku Miniatur w Kowarach (teren Fabryki Dywanów). To właśnie tu w ciągu 90 minut można doświadczyć owego bogactwa Doliny Pałaców i Ogrodów, w tym samym czasie wejść na (małą) Śnieżkę, odbyć szybki wypad do Książa, a nawet zajrzeć do ratusza w Görlitz. I wypić małą czarną ekspresową.

1 komentarz:

  1. Człowieku !!!!! na taki mróz i tak rano wypuściłeś psa na dwór ???? !!!! Skandal ! Przeziębi się. Sumienia nie masz !!

    OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters