06.08.2010

Optymistyczny plan redaktora Junika dla Cieplic!

Cieplice już dziś przyciągają tłumy turystów. Zostało jednak sporo jest do zrobienia, by uzdrowisko stało się perełką Jeleniej Góry i całych Karkonoszy.
Co należałoby zrobić?W pierwszej kolejności trzeba wybudować kilka dużych parkingów. W tej chwili w Cieplicach jest tylko kilkadziesiąt miejsc parkingowych, rozsianych w różnych częściach dzielnicy. Kiedy za rok pojawi się tu większa liczba turystów, nie będą mieli gdzie zaparkować swoich samochodów. Uporządkować tereny po drugiej stronie rzeki Kamiennej, rozdzielającej Cieplice na pół. O ile centrum jest zadbane, to im dalej od niego, tym jest gorzej. Zaniedbane są piękne bulwary nadrzeczne oraz ciekawe architektonicznie podwórka. Efekt jest taki, że turyści boją się tam spacerować.
W Cieplicach brakuje stoiska lub sklepu z pamiątkami. Turysta nie ma gdzie kupić rzeczy związanej z tym miejscem. Są restauracje i sklepy, lecz brakuje im akcentu regionalnego.
Uporządkować teren targowiska przy ul. Mieszka I. Obskurne budki zapełniają się tylko rankiem, podczas handlu. Popołudniami już żaden turysta tam nie zajrzy.
Prywatny przedsiębiorca, który kupił budynek nieczynnego od lat szpitala przy ul. Jagiellońskiej, nadal nie wyremontował obiektu. Atrakcyjny kompleks od kilku lat niszczeje i zniechęca turystów.
Cześć z tych zadań należy do samorządu, część do prywatnych przedsiębiorców, jednak część do samych mieszkańców. Warto się przyłożyć, bo skorzystamy na tym wszyscy.

W tym roku rozpoczęły się, bądź lada moment się rozpoczną, największe inwestycje ostatnich lat w Jeleniej Górze.
Termy Cieplickie (budowa) - 50 mln zł, (zakończenie prac I poł. 2012 r.).
Park Zdrojowy (rewitalizacja) - 15 mln zł (III kw. 2011 r.).
Zespół Pocysterski (remont) - 11,5 mln zł (2011 r.).
Teatr Zdrojowy (remont) - 12 mln zł (II kw. 2011 r.).
Uzdrowiskowe Spa (modernizacja) - 4 mln zł (2011 r..)
Hotel Cieplice (modernizacja) - 8,5 mln zł (II poł. 2011 r.).
Rzeka Kamienna (umocnienie brzegów) - 7 mln zł (gotowe)

(kopyrajty: Mariusz Junik: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flagi

free counters