29.10.2010

Pociąg-ająca perspektywa odcięcia od świataRadio Wrocław:
Wsie od Janowic Wielkich po Witków zostaną odcięte od świata - alarmują mieszkańcy. Właśnie powołali do życia komitet obrony połączeń kolejowych Jelenia Góra - Wrocław. W ciągu kilku dni zebrano ponad 400 podpisów w obronie pociągów.
Od nowego, grudniowego rozkładu jazdy, tylko trzy składy dziennie mają wyjeżdżać z Jeleniej Góry do Wrocławia. A do tego pierwsze będą wyjeżdżać zbyt późno.
Wicemarszałek Zbigniew Szczygieł przyznaje, że niekorzystne dla mieszkańców zmiany wejdą w życie w nowym rozkładzie jazdy. Wyjaśnia, że zły stan torów między Wałbrzychem, a Jelenią Góra powoduje, że w Jeleniej Górze wsiada do składów do Wrocławia średnio zaledwie 13 osób. W związku z tym utrzymywanie pociągów nie ma sensu.
Zastanawiam się tym mocniej nad "tramwajami" Zawiły o których wspomniałem tutaj. Jeżeli posłujący sejmowo Marcin Zawiła nie był uprzejmy - wespół z Jurkiem Pokojem i Jerzym Łużniakiem - przez minione lata doprowadzić do definitywnego zakończenia dyskusji na temat opłacalności linii kolejowej Jelenia-Wrocek, natomiast partia, w której jest, i która dzierży ster rządów tak w kraju, jak i w województwie - lekką ręką podnosi dotacje dla siebie i innych ugrupowań politycznych, to niechże sobiepan poseł i kandydat na prezydenta JG odpuści tramwaje jeleniogórskie. Damy radę i bez nich. Deklarowałem, że będę głosował  na Zawiłę, ale wybory za 3 tygodnie: jeśli Marcin będzie miał tylko jedną idée fixe na następne 4 lata w mieście: owe nieszczęsne tramwaje, to sorry, Winnetou... 
Właśnie studiuję  gazetkę wyborczą, jaką łaskaw był dostarczyć mi do skrzynki pocztowej Komitet Marka Obrębalskiego. Jak przebrnę - podzielę się opinią swoją (niekoniecznie bardzo istotną...).

1 komentarz:

  1. Przebrnij i pogłowkuj, ja na szczęscie mieszkam na wsi.M.

    OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters