07.05.2013

Pałac w Karpnikach po roku - stan prac renowacyjnych, kwiecień 2013 r.


Sporym zainteresowaniem cieszy się wpis z 15.II.2012 na temat stanu prac budowlano-odzyskiwawczych w pałacu w Karpnikach (Fischbach). To cieszy bardzo:  owo zainteresowanie, tzw. "społeczny czynnik kontrolny" oraz świadomość, że powstaje tu coś niezwykłego. 

Udało mi się namówić mojego przyjaciela, Wojtka Grabowskiego, by po roku z okładem zabrał mnie do Karpnik ponownie. Aparat fotograficzny, flaszeczka - i pojechaliśmy. 

O pałacu pisałem na tym blogu wielokrotnie, więc słów dość. Tym razem same zdjęcia. I moje spostrzeżenie: swoich podwoi pałac nie otworzy w 2013 roku. Została jeszcze cała masa roboty. Mam również wrażenie, że tempo prac mocno spadło. Nie jestem budowlańcem, tym bardziej nie jestem konserwatorem zabytków, więc być może jest tak, że obecny etap prac wymaga bardziej dokładności, niż szybkości - nie wiem. Ale przed Inwestorem jeszcze długa droga. 

Zdjęcia z 16.IV.2013 wrzucam bez retuszy, bez fotoszopowania (i tak nie posiadam tego zarąbiście drogiego programu). Oceńcie Państwo sami...
8 komentarzy:

 1. Oczy mnie mylą czy to ten sam, który widziałam sześć lat temu:
  http://klimaty.blox.pl/2007/06/w-Karpnikach.html

  Jak to jednak nie należy tracić wiary:)
  Pozdrawiam z Wrocławia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest to ci on, tenże sam. Inwestor porządny, nieprzypadkowy. Nie tylko nadzieja: jest nawet wielkie prawdopodobiewństwo, że gdzieś w pierwszych miesiącach 2014 remont się zakończy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Szacunek dla właściciela, może to zabrzmi patetycznie ale gość zapisał się w historii - na wieki. Powodzenia w interesach, wytrwałości i pozdrowienia z Wrocławia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamiast wywalać miliony na stadiony , które świecą pustkami .. Lepiej było dofinansować tak wspaniałe obiekty i ludzi , którzy z pasją je odnawiają...!!!! Może wreszcie ktoś ruszy mózgiem na szczeblach państwowych urzędów , aby wspomóc takie inwestycje.
  Byłem tam , widziałem każdy kąt , wielkie ukłony dla ludzi , którzy się do tego przyczynili.

  OdpowiedzUsuń
 5. co z tego kiedy właściciel to niesamowity drań

  OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters