15.09.2009

Browar Lwówecki wkrótce nawarzy piwa

Ślinka już cieknie, wspomnienia ożywają... Browar Lwówek (w rekonstrukcji) wydał oświadczenie, które ucieszy każdego piwosza i amatora złocistego trunku z "najstarszego browaru w Europie"
Informacja z zaawansowania prac

8 września 2009

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi uruchomienia Browaru Lwówek 1209, pragnę poinformować o przebiegu prac związanych z ponownym uruchomieniem produkcji. W Browarze nadal prowadzone są prace remontowe i modernizacyjne mające na celu reaktywowanie produkcji w najstarszym Browarze w Europie. Efektem tych prac będzie kontynuacja starej, tradycyjnej metody warzenia, która jednocześnie musi spełniać dzisiejsze wymagania. Postawiliśmy więc sobie zadanie połączenia przeszłości z teraźniejszością, ale musimy również patrzeć w przyszłość. Wszystkie prace modernizacyjne wykonujemy od podstaw, unikamy tzw .”prowizorek”, które mimo że najczęściej okazują się najtrwalsze jednak nie pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość. Zakupione urządzenia wymagają montażu w pomieszczeniach, które najpierw należy do tego przystosować. W każdym zakątku Browaru rozlega się dźwięk pracującej betoniarki, młota pneumatycznego Warzelnia, fermentownia, leżakownia są już przygotowane na rozpoczęcie produkcji. Na pierwszą warkę i jej degustację z niecierpliwością oczekujemy wszyscy. Pragniemy stworzyć Browar, który swoją atmosferą i wyglądem przekazywałby tradycję piwowarstwa lwóweckiego. Przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć o kosztach produkcji. Optymalizując koszty wytworzenia, unikniemy błędów przeszłości. Poprzedni właściciel Browaru - p. Wolfgang Bauer kupując Browar w 1999 roku nie dopuścił do jego zamknięcia. Kontynuował tradycyjną metodę warzenia produkując piwa wysokiej jakości, lecz bardzo wysokie koszty produkcji i dystrybucji doprowadziły zakład do upadłości. Aby uniknąć takiego zagrożenia wprowadzamy ergonomię wykorzystania ciepła, wody, energii elektrycznej oraz surowców piwowarskich. Skupiamy w jednym miejscu całą produkcję, zmniejszamy powierzchnie biurowe. Pragnę zapewnić, że równie niecierpliwie czekam na piwo z Naszego Browaru co Państwo
Irena Galicka

3 komentarze:

 1. A ciekawe jak postępują prace nad tak szumnie zapowiadanym przez marszałka Borysa uruchomieniem w lwóweckim browarze ekspozycji muzealnej ?

  OdpowiedzUsuń
 2. "W każdym zakątku Browaru rozlega się dźwięk pracującej betoniarki, młota pneumatycznego"
  po prostu cudo, doprawdy wspaniała twórczość, gratulacje Pani Ireno, prosimy o jeszcze ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Miał to być oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Władze Lwówka bardzo zabiegały o realizację tego pomysłu.
  Miało być tak pięknie. A wyszło jak zwykle.

  OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters