23.10.2009

Jeleniogórscy radni działają na szkodę miasta

°

"Takie rzeczy to tylko w Jeleniej Górze"...

Jeleniogórscy radni - czerwoni Cezary Wiklik i Jerzy Pleskot, tzw. Klub (wzajemnej adoracji) XXI i oczywiście PiS-uary wstrzymali się od głosu, pozwalając szalejącej czerwonce zwanej także kanclerzem, która głosowała przeciw, utopić wstępnie budowę południowej obwodnicy. Argument pani Malczuk? Cytuję za Jelonka.com:

"Ale rachunek jest prosty, 40 (milionów) dostajemy, 40 wydajemy na odsetki. Nie warto".
Wedle pani Malczuk o wiele bardziej warto nie dostać 40 baniek i zapłacić odsetki z własnej kieszeni. Pani pożal-się-Boże-kanclerz zapomniała również o tym, że inwestycję dofinansuje Urząd Marszałkowski w wysokości około 50% jej wartości. Jak dla mnie postawa radnych, którzy udupili obwodnicę to typowy sabotaż interesów miasta, jego mieszkańców, a przede wszystkim turystów, z których ponoć powiat żyje i dla których radni rzekomo nieba by przychylili.
Radni ci winni zostać postawieni przed sądem, niestety 'waaadze' są w Rzeczypospolitej bezkarne - na każdym szczeblu. A "vox populi" (czytaj: wyborcy) i tak zapomną szybko o - nazwijmy to wprost - przestępstwach legislacyjnych rady miasta, na ratuszu znajdzie się ponownie ten sam zestaw nierobów, kombinatorów i auto-promotorów. 

Sprawą zainteresowali się nawet pan Jerzy Pokój (Urząd Marszałkowski) i pan Marcin Zawiła (poseł PO, kolega Grzesia, Zbycha et consortes). W pełnym żaru liście napisali między innymi: "Obecni posłowie ubiegający się o poparcie Mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej deklarowali w czasie kampanii wyborczej poparcie dla tego projektu. Po ostatnich wyborach budowa obwodnicy miasta została zakwalifikowana do realizacji funduszy UE jako projekt strategiczny. Na Dolnym Śląsku status taki otrzymała tylko obwodnica Wrocławia, co pozwoliło na pominięcie trudnego i czasochłonnego procesu konkursowego". Proponuję zajrzeć do Zbycha i udoić z jego kasy uzyskanej na aferze z automatami o małych wygranych. Będzie jak znalazł na zamknięcie ust pani pożal-się-Boże-kanclerz, zgodnie z zasadą "z rączki do rączki". 


Panu prezydentowi Obrę-bajki autentycznie życzę tym razem powodzenia w przekonywaniu podsądnych... przepraszam: radnych na kolejnej specjalnej sesji Rady Miasta.


Źródła:
Gazeta Wrocławska
Radio Wrocław - z "silną argumentacją" radnej Malczuk (dziękuję, Dominik!) 
TVP WrocławA poza tym jeszcze: Jelenia Góra nawiązuje partnerskie (i oparte na równości i parytecie) stosunki z Changzhou, miastem liczącym nieomal 4 miliony mieszkańców. Radnym wyżej wymienionym proponuję: zaprosić wszystkich Szangzouczyków do nas, przepędzić spacerkiem z Maciejowej do Nowego Cmentarza ze 3 razy - i obwodnica będzie wydeptana - a i zwiedzanie odfajkowane. Wszystko bez odsetek.

Ad vocem - wyjaśnienia pana Wiklika (dla mnie pozbawione sensu)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flagi

free counters