16.01.2010

Jerzy Pokój pęknie z zazdrości! (Ściegnom rośnie konkurencja).


Do wiosny przyszłego roku w 60-tysięcznych Żorach na Śląsku powstanie Miasteczko Westernowe. W scenerii XIX-wiecznego amerykańskiego Dzikiego Zachodu znajdą się m.in. miejsca rozrywki i rekreacji, hotel i restauracje. Wartą ponad 21 mln zł inwestycję wspomogą unijne środki.
O tym, że przygotowywany od kilku lat projekt wkroczy wkrótce w fazę realizacji, poinformował Związek Subregionu Zachodniego woj. śląskiego, do którego należą Żory. Tamtejszy samorząd w styczniu rozstrzygnął przetarg na projekt budowlano-wykonawczy prac, które mają ruszyć wiosną.
Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą, by miasteczko stało się markowym regionalnym produktem turystycznym. Stąd m.in. unijne dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Chodzi o przyciągniecie turystów do Żor, położonych przy popularnej drodze łączącej Katowice z Wisłą.
Głównym miejscem w miasteczku ma być około 150-metrowa ulica, z jednej strony zamknięta widokowo budynkiem saloonu, z drugiej żurawiem do czerpania wody i wodopojem. Przy ulicy staną drewniane, całoroczne obiekty handlowo-usługowe o westernowej architekturze.
W budynkach znajdą się m.in. hotel, restauracje, saloon, gdzie będzie można "potańczyć, wychylić szklaneczkę whisky czy pograć w kości", a także stodoła, gdzie będzie miejsce do ujeżdżania elektronicznego byka, smażenia kiełbasek czy nauki strzelania z łuku.
Atrakcją dla dzieci będzie Westernlandia - kraina zabaw z licznymi atrakcjami oraz kino, gdzie będą wyświetlane kreskówki, których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie. Będzie również plac zabaw oraz mini ZOO. W miasteczku mają odbywać się m.in. festyny, konkursy, zawody, imprezy szkoleniowe i firmowe.
W westernowej scenerii będą także organizowane Targi Końskie, na które od lat do Żor przyjeżdżają hodowcy, głównie z południowej Polski. Otwarty zostanie sklep z akcesoriami do pielęgnacji koni i sprzętem jeździeckim. 
Dla porównania: Western-City w Ściegnach:


 

6 komentarzy:

 1. P.J.Pokój już nie pęknie a wręcz przeciwnie-rozbucha się jeszcze bardziej.Z pomocą szczodrych kolesi z PO uzyskał półtora miliona dotacji z Unii na spełnienie snu i zamierza powiększyć Dziki Zachód pod Śnieżką.Chętnie poczytam wypowiedzi personelu zatrudnionego u P.J.Pokoja tz.jak są traktowani przez pracodawcę?jakie mają szanse rozwoju i samorealizacji?i czemu tak naprawdę służą Unijne dotacje?ALDI

  OdpowiedzUsuń
 2. personel nic ci nie powie Aldi bo chce pracowac, i zarabiac na chleb i trudno wymagac aby podcinal sobie galez na ktorej siedzi, chcesz wiedziec to sie zatrudnij a wtedy bedziesz mogl sie na wlasnej skorze przekonac jak i za ile pracuje sie w westrn city, a do czego sluza dotacje unijne to juz to nie na rozum dziewczynki z sallonu czy chlopca stajennego

  OdpowiedzUsuń
 3. JERZY POKÓJ WYGRAŁ W DWÓCH INSTANCJACH SPRAWĘ O KŁAMLIWE POMÓWIENIE, REDAKCJA MUSIAŁA ZAMIEŚCIĆ PRZEPROSINY I WPŁACIĆ 10.000 PLN NA RZECZ CARITAS POLSKA. KAŻDY KTO UMIESZCZA KŁAMLIWE INFORMACJE BĘDZIE UDOWADNIAŁ SWOJE OSKARŻENIA PRZED SĄDEM - NAWET ANONIMA MOŻNA W DZSIEJSZYCH CZASACH BEZ PROBLEMU ODNALEŹĆ. POZDRAWIAM:)

  OdpowiedzUsuń
 4. no prosze , co za refleks, tylko dlaczego pokazal sie po moim komencie, a nie po adiego, czyzby to byla podpucha , a moze aldi i anonimowy z godz 11,30 to ta sama osoba, ktora moge bez obrazy porownac do pajaka rozciagajacego pajeczyne z zamiarem zlapania ofiary aby z niej wyssac zycie w imie sprawiedliwosci dochodzonej przed sadem

  OdpowiedzUsuń
 5. Jerzy Pokój nie pęknie. jest człowiekiem historią i naprawdę porządnym człowiekiem.

  proponuję aby najpierw ktoś sam wybudował Wetstern -City k/Karpacza a potem krytykował szeryfa.

  Zbyszek Durkalec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja proponuję, byśmy nie tracili poczucia humoru: z tym "pękaniem" to żart, a co do krytyki i człowieka legendy... Sam Naczelnika (tym dla mnie jest do dzisiaj) znam i lubię, cenię co robi tutaj i we Wrocku; natomiast to, że ktoś jest "człowiekiem-historią" (wolałbym "legendą", bo ta "historia" grobowo zajeżdża) nie stanowi powodu, by - o ile ku temu powód jet - Go NIE krytykować. Człowiekiem-legendą jest sam pan Wałęsa..., czy z tego powodu muszę go wielbić? Człowiekiem-autorytetem (dla bardzo wielu) jest Jan Paweł II, ale równie liczni dostrzegają błędy, które popełniał. Więc co? Nie wolno o tym mówić?! To jakiś nowy rodzaj cenzury, panie Zbyszku.
   Czego nie rozumiem, to krytykowanie dla samego krytykowania (bez powodu). Ale - jak już rzekłem - ja nie bardzo widzę powody, by się do Jurka Pokoja przyczepiać.

   Usuń

Flagi

free counters