03.01.2010

Lód na Rynku, sztuczna szczęka w mięsnym

"2 stycznia o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się ustawianie 4 brył lodowych, z których powstaną rzeźby, przygotowane przez najlepszych w Polsce artystów, specjalizujących się w tworzeniu lodowych dzieł. Kolejne 4 bloki lodowe zostaną ustawione w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Rzeźbienie rozpocznie się od godziny 14.00 na Placu Ratuszowym i od godziny 16.00 w Parku Zdrojowym.
Artyści zdradzili temat dwóch lodowych dzieł. Na placu Ratuszowym powstanie Jelonek, natomiast w Parku Zdrojowym w Cieplicach – Królowa Marysieńka"
.

Zwabieni taką zapowiedzią, udaliśmy się w Drugi Dzień Nowego Roku na Rynek Staromiejski (zwany Placem Ratuszowym). Miasto jeszcze najwyraźniej nie doszło do siebie po szampańskich zabawach: ulice puste, sklepy zamknięte (głównie z powodu inwentaryzacji), na deptaku spotkaliśmy niewielką grupkę turystów zza Odry (i Nysy) oraz rodzinkę z Górnego Śląska (z beaglem... - to taka psia rasa), który natychmiast zakolegował się z naszą Frodą. Pod Ratusz dotarliśmy pół godziny po czternastej. Lodowe prostopadłościany istotnie właśnie wyładowywano, ale artystów rzeźbiarzy nie było.  (Uzupełnienie: portal NJ24 podał, że rzeźbienie rozpoczęło się o 18:00)

Pokręciliśmy się więc po pustym nieomal Rynku i ruszyliśmy spowrotem do Strupic (zwanych Zabobrzem).

Na drzwiach jednego ze sklepów mięsnych znalazłem takie oto ogłoszenie:

Pozostaje życzyć 'scęśliwego nowego roku', a roztargnionemu właścicielowi 'scęki' szybkiego powrotu na zakupy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flagi

free counters