25.11.2009

Miasto Jelenia Góra chwali się funduszami unijnymi

Na (relatywnie) nowej stronie Urzędu Miasta znajdujemy taki oto wpis z odpowiednimi tabelkami:
Jelenia Góra zajęła 2. miejsce (za Wrocławiem) w rankingu gmin według liczby realizowanych projektów (30) jak i według sumy dofinansowania (123 407 297,02 zł). Ranking obejmuje projekty złożone w ramach RPO WD, ZPORR, PROW, EWT, Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Wszystkie projekty przyczynią się do rozwoju Jeleniej Góry, infrastruktury miejskiej,edukacyjnej, zaplecza kulturowego, infrastruktury turystycznej i uzdrowiskowej, poprawy bezpieczeństwa oraz poprawy atrakcyjności miasta. Inwestycje te będą służyć mieszkańcom, turystom, kuracjuszom a także przedsiębiorcom i inwestorom.

Natomiast ja znalazłem na stronie RPO (to - wbrew pozorom - nie Rzecznik Praw Obywatelskich, lecz Regionalny Program Operacyjny) takie oto grafiki: 


 
Powstaje pytanie, jak to jest z tym drugim miejscem, jeżeli z "moich" grafik wynika, że tzw. skuteczność w aplikowaniu o środki jest w Jeleniej Górze niewielka (mała), a umów w ramach ZPORR podpisano od 2 do 3 (Wrocław: powyżej 7, Świdnica i Złotoryja powyżej 4)?No cóż, przedstawione na stronie Urzędu Miasta zestawienie tabelaryczne wygląda lepiej. Ja owych tabel na stronie RPO nie znalazłem...

1 komentarz:

  1. Mnie przeraż ilość czerwonego na tej mpie

    zet

    OdpowiedzUsuń

Flagi

free counters