08.11.2009

Prezydent Obrębama dba o młode kadry (PO-rządnie)


Nasz rodzimy Rudolph Giuliani (no, raczej Rudolfik, czasami także z czerwonym noskiem), nasz Wielowład (niedowład?) ratuszowy, pan prezydent Obrębalski doszedł do wniosku, że czas zmienić wizerunek poprzez nową asystentkę. Pani Kasia Młodawska od Promocji i Polityki Informacyjnej najwyraźniej cudu takiego dokonać nie potrafiła. Pojawiła się więc u boku naszego ukochanego prezydenta Obrębamy nowa (na szczęście młoda i ładna) twarz (ba! oblicze nawet!) - pani Elżbieta Jasiak. Nowiny Jeleniogórskie w osobie redaktora ROB'a pokusiły się o wywiad z panią asystentką, w którym czytamy między innymi:
Czy prezydent ma zły wizerunek?
Wizerunek nie jest zły, ale zawsze można go poprawić. Ze względu na to, że dużo ludzi nie wie dokładnie, co leży w kompetencjach prezydenta i przez tę niewiedzę mogą go różnie postrzegać.

To jak się poznaliście? Kto do kogo pierwszy zadzwonił?
Znaliśmy się z racji tego, że jestem członkiem koła miejskiego Platformy Obywatelskiej, którego szefem jest p. Obrębalski. Na tej platformie porozumienia odbyliśmy kilka rozmów i tak rozpoczęła się współpraca. 

Wróćmy do urzędu. Jakie jeszcze ma Pani zadania?
Umawianie spotkań prezydenta, organizowanie konferencji prasowych, debat społecznych, redagowanie tekstów, gdzie prezydent był, co robił, robienie zdjęć, towarzyszenie mu w większości imprez.

Pojawiła się Pani z dnia na dzień w urzędzie i... nie została oficjalnie przedstawiona urzędnikom.
Oficjalnie nie, ale wydaje mi się, że już każdy wie kim jestem i co robię, także nie ma z tym większego problemu. Nie odczuwam bynajmniej zazdrosnych spojrzeń innych urzędników, wręcz przeciwnie współpraca dobrze się układa. 

Lada moment wybory samorządowe. Elżbieta Jasiak poprowadzi Marka Obrębalskiego do reelekcji?
Obecnie to niemożliwe, gdyż moje wynagrodzenie pochodzi z pieniędzy miasta. Nie mówię nie. Jeśli pan prezydent osobno, poza godzinami pracy, zaproponuje mi tego rodzaju współpracę, to będziemy o tym myśleć i zaplanujemy szczegóły.

Pozwolę sobie odnieść się do niektórych wypowiedzi pani Elżbiety Jasiak (strona internetowa - InsPR): 

ad 1.: Wizerunek naszego Obrębamy jest zły - i nie wynika to z tego, że głupi naród nie zna zakresu kompetencji pana pRezydenta. Jest to wynikiem jego buńczucznych zapowiedzi przedelekcyjnych, fatalnych działań i całkowitej nieumiejętności współpracy (trudnej zresztą) z Radą Miasta. A także z licznych mniejszych lub całkiem dużych potknięć, jakie mu się przytrafiły w trakcie 3-letniego sprawowania urzędu. 

ad 2.: Nie widzę nic złego w tym, że pani Elżbieta jest członkiem (przepraszam za określenie użyte w stosunku do kobiety...) PO. Mam wszak nadzieję, że nie było to wyłączne kryterium powołania jej na stanowisko, które - jak się dowiadujemy z dalszej częsci rozmowy - ma zostać przekształcone w etat. 

ad 3.: Rozbroiło mnie "robienie zdjęć" wchodzące w zakres obowiązków pani asystentki - oby z tego ino jakiej afery nie było!

ad 4: Dziwny to obyczaj wprowadzania współpracowników "tylnymi drzwiami", bez przedstawiania ich innym urzędnikom i Radzie Miasta. Kolejne potknięcie pana prezydenta Obrębamy? Czy może jednak brak znajomości savoir-vivre'u? A może był inny powód...? 

ad 5: Reelekcja prezydenta Obrębamy będzie trudna, acz nie niemożliwa (Prezydent RP, pan Lech Kaczyński też będzie się przecież o nią ubiegał, z mniejszymi jeszcze szansami na reelekcję, niż nasz rodzimy Obrębama). Jeżeli jednak miałoby dojść do sytuacji, w której pani Elżbieta będzie wspomagać pana Obrębalskiego w tych staraniach - to jako wyborca tegoż pRezydenta w poprzednich wyborach (cóż, błędy młodości, wybaczcie PT Czytelnicy...) postuluję, by ujawniono umowę takiej współpracy (bez sumy wynagrodzenia, rzecz oczywista, bo to tajemnica handlowa), w której JEDNOZNACZNIE, w sposób nie pozostawiający najmniejszych wątpliwości, napisane będzie, że pan Obrębalski za działania wizerunkowe płaci z WŁASNEJ PRYWATNEJ KIESZENI! 

Pani Elżbiecie życzę z całego serca i szczerze sukcesów - potrzebuje ich nasz drogi, biały Obrębama - ale jeszcze bardziej nasze miasto, Jelenia Góra.Fotografia z portalu NJ24 .pl - wszelkie prawa autorskie posiada portal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flagi

free counters