05.11.2009

Theatrum w Pałacu Paulinum


Każda inicjatywa, która z jednej strony przyciągnie publiczność na spektakle, z drugiej - być może - przyczyni się do zwiększenia obrotów przybytku gastronomii i hotelarstwa, godna jest poklasku i sympatii. Tym razem zaproszenie na przedstawienie w Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze:


Niepowtarzalne wydarzenie w Pałacu Paulinum
Jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza
08,10,13,17,18,19 listopada 2009, godzina 19:00


Paul Barz "Kolacja na cztery ręce"
Reżyseria Bogdan Koca
Występują: Bogdan Koca, Piotr Konieczyński, Marek Prażanowski
Paul Barz w Kolacji na cztery ręce przedstawia sytuację, która nigdy nie miała miejsca: Oto w Hotelu Turyńskim w Lipsku w 1747 roku spotykają się dwaj geniusze muzyki: Jan Sebastian Bach i Jerzy Fryderyk Händel. 
W czasie obfitej kolacji opowiadają o sobie o istotnych wydarzeniach ze swojego życia od dzieciństwa i młodości. Osobista konfrontacja staje się pasjonującym pojedynkiem wielkich osobowości. Zmieniają się wzajemne relacje artystów. Podziwiany przez Europę, bywalec salonów i dworski pupil Händel za życie w sławie i dostatku musi słono płacić samotnością, ciągłą walką o sukces i utrzymanie pozycji. Ascetyczny prowincjusz, pochylający się przed „królem muzyki” - Bach podczas kolacji staje się coraz bardziej pewny siebie, czuje się silny i niezależny, pozbywa się kompleksu niższości wobec Händla.
To nie tylko spotkanie tak różnych kompozytorów, wielkich osobowości, ale i konfrontacja krańcowo różnych poglądów na życie, muzykę i sztukę w ogóle…
Szkoda, że ich spotkanie nie było możliwe…


  • Bilet wstępu na spektakl: 30,00 zł
  • Bilet wstępu wraz z kolacją w restauracji Pałacu Paulinum: 110,00 zł (kolacja w godz. 17.45 - 19.00)

Bilety do nabycia w kasie Teatru im. Norwida, nr telefonu 75 6428130-131, 
lub na 2 godziny przed spektaklem w Pałacu Paulinum. 


˚~o~˚


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flagi

free counters